IP Consultant

Europos Sąjungos finansavimas intelektinės nuosavybės apsaugai

Evelina Norkaitiene_IP consultant

Teisininkė 
Evelina Norkaitienė –

Europos Sąjungos „Mažų ir vidutinių įmonių fondas“ suteikia finansinę paramą mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę. Paraiškas finansavimui gauti galima teikti nuo 2023 m. sausio 23 d. iki 2023 m. gruodžio 8 d. Lėšų kiekis yra ribotas, jos skiriamos laikantis eiliškumo principo, tad rekomenduojame nedelsti.

Kam taikomas finansavimas?

Finansinė parama teikiama Europos Sąjungoje įsteigtoms mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms, vykdančioms ekonominę veiklą. Finansavimas skiriamas ir labai mažiems verslams, įskaitant veikiančius pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą ar kitas veiklos formas. Nebūtina būti ir PVM mokėtoju.

Teikiant paraišką fondui, nereikia rašyti projekto, o tiesiog užpildyti prašymo formą, pateikti duomenis apie įmonę ir banko sąskaitą, į kurią bus pervedama kompensacija.

Finansavimo prašymo pateikimas yra paprastas, o dotacijos paskyrimas – greitas procesas. Svarbu žinoti, kad pirmiausia reikia gauti dotacijos patvirtinimą ir tik tuomet kreiptis dėl intelektinės nuosavybės registravimo.

Turėkite mintyje, jog pateikus prekių ženklą ar dizainą registravimui ir tik tada kreipusis dėl paslaugos finansavimo, sumokėti mokesčiai nebus nekompensuojami.

Kokios paslaugos kompensuojamos?

„IP Scan“ paslauga

„IP Scan“ paslauga skirta nustatyti įmonės intelektinę nuosavybę ir suteikti patarimus verslui dėl intelektinės nuosavybės apsaugos ir efektyvaus jos valdymo.

„IP Scan“ paslauga apima prekių ženklus, gaminių dizainą, išradimus, autorių teises, komercines paslaptis, sutartis, kitus konkrečiam verslui aktualius intelektinės nuosavybės apsaugos objektus.

Paslaugos metu nustatomas įmonės intelektinis turtas, įvertinamos jo apsaugos galimybės, sukuriama intelektinės nuosavybės apsaugos registravimo ir valdymo strategija, suteikiami patarimai, ką daryti pažeidimų atveju, kaip nepažeisti kitų asmenų intelektinės nuosavybės teisių, kaip gauti naudą iš turimos intelektinės nuosavybės, aptariami kiti Jūsų verslui aktualūs intelektinės nuosavybės klausimai.

„IP Scan“ paslauga yra puiki priemonė, kai neturite pakankamai žinių, ką, kaip, kur Jūsų verslui reikia apsaugoti.

Paslaugą teikiantys specialistai įvertina verslo modelį, produktus ir (arba) paslaugas ir sukuria Jūsų poreikiams pritaikytą intelektinės nuosavybės apsaugos strategiją. Ši paslauga taip pat gali būti skirta peržiūrėti įmonės jau turimą intelektinės nuosavybės portfelį ir suteikti rekomendacijas dėl tolimesnio jo vystymo.

„IP Scan“ paslaugą teikia intelektinės nuosavybės ekspertai, įtraukti į šią paslaugą Lietuvoje teikiančių ekspertų sąrašą. „IP Scan“ paslaugos kainą nustato paslaugą teikiantis ekspertas.

Maksimali paslaugos kaina pagal projektą – 700 EUR, kompensuojama 90% paslaugos kainos t.y. – iki 630 EUR.

Prekių ženklų ir dizaino mokesčių kompensavimas

Apsaugoti savo sukurtus pavadinimus, prekių ženklus, logotipus, gaminio dizainą galima ženkliai pigiau naudojantis ES kompensacijų kuponu prekių ženklams ir dizainui.
Su šiuo kuponu skiriamos šios kompensacijos:

  • 75 % ES prekių ženklo ir (arba) dizaino paraiškos mokesčių, papildomų klasės mokesčių ir ekspertizės, registravimo, paskelbimo ir paskelbimo atidėjimo mokesčių;
  • 75 % nacionalinio ar regioninio prekių ženklo ir (arba) dizaino paraiškos mokesčių, papildomų klasės mokesčių ir ekspertizės, registravimo, paskelbimo ir paskelbimo atidėjimo mokesčių;
  • 50 % prekių ženklo ir (arba) dizaino paraiškos bazinių mokesčių, nurodymo mokesčių ir vėlesnių nurodymo mokesčių už ES ribų. Nurodymo mokesčiai, taikomi ES valstybėse, kaip ir kilmės šalies tarnybos taikomi tvarkymo mokesčiai, neįtraukiami.

Jei nežinote, ką ir kaip tiksliai apsaugoti Jūsų versle, visų pirma rekomenduojame pasinaudoti „IP Scan“ paslauga.

Didžiausios kompensuotinos sumos vienai įmonei:

  • 630 EUR su „IP Scan“ susijusiai veiklai;
  • 1 000 EUR su prekių ženklais ir dizainu susijusiai veiklai.
ES finansavimas smulkiam ir vidutiniam verslui eiga_intelektines nuosavybes apsauga

Kaip viskas vyksta?

  1. Pateikiame prašymą, kad Jūsų įmonei būtų skirtas čekis (dotacija) ir sulaukiame teigiamo sprendimo dėl čekio (dotacijos) skyrimo.
  2. Paprašome Jūsų suformuoti kreipimąsi dėl „IPScan“ paslaugos
  3. Registruojame Jūsų prekių ženklus, gaminių dizainą
  4. Pateikiame Jums detales apie atsiskaitymą už paslaugas.
  5. Užpildome kompensacijos išmokėjimo prašymą ir per 30 dienų gausite kompensaciją už sumokėtas sumas.

Taigi, keli žingsniai ir Jūsų įsibėgėjantis verslas turės saugų intelektinės nuosavybės teisių pamatą. Kreipkitės, jei norėtumėte daugiau sužinoti apie fondą ir mūsų teikiamas paslaugas.